Výstava orchidejí, exotických rostlin a zvířat

Termín konání

10. 3. 2023 — 19. 3. 2023

Místo konání

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích
Dukelská 1, České Budějovice, 37051

🌺 Zveme vás na tradiční výstavu orchidejí, exotických rostlin a zvířat, která se koná v termínu 10. – 19. března 2023. Otevřeno je každý den od 9:00 do 17:30 hodin, včetně pondělí 13. března.

🌺 Výstava návštěvníka zaujme nejenom vůní stovek květů, ale i svou pestrou paletou barev. K vidění budou živé orchideje, bromélie a tillandsie, dále rostliny sušších biotopů (kaktusy a sukulenty) nebo masožravé rostliny Markéty Aubrechtové. Flóra bude doplněna ukázkou drobných obratlovců z Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou a plazy z Krokodýlí ZOO Protivín. V přilehlé chodbě si pak návštěvníci mohou prohlédnout motýly ze sbírek Jihočeského muzea nebo fotografie orchidejí od Olgy Ettrichové.

🌺 Poradna pro pěstitele rostlin
Návštěvníci také mohou využít odbornosti vystavovatelů a konzultovat s nimi problematiku a nejvhodnější pěstitelské postupy pro své rostliny. Poradna bude v provozu po celou dobu konání výstavy.

🌺 Vzdělávací program pro děti a školy
Edukační oddělení Jihočeského muzea připravilo pro děti a školy doprovodný vzdělávací program určený pro MŠ, ZŠ a SŠ. Žáci se dozví zajímavosti ze života fauny a zejména flóry a v rámci programu si vyzkouší i vlastní zručnost a výtvarné nadání. Edukační program můžete objednávat na e-mailové adrese: [email protected] nebo na www.muzeumcb.cz v sekci Vzdělávání.

🌺 Vstupné na výstavu orchidejí
základní: 60 Kč
snížené: 30 Kč
rodinné: 130 Kč

🌺 Vystavovatelé
Markéta Aubrechtová; Pavel Brůžek; Botanická zahrada při VOŠ a SZeŠ v Táboře; Ing. Pavel Heřtus, Krokodýlí ZOO Protivín - Ing. Miroslav Procházka; Václav Kříž; Jiří Kovář; Miroslav Malík; Vladimír Odvařka; Ladislav Paleček; Ing. Pavel Roubín, CSc.; Petr Říha; SOŠ Jarov Praha; Milan Šnedar; Jaroslav Šulc; Mgr. Bohumil Vondruš - EXPLANTEX®; Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou; Karel Willinger; Olga Ettrichova

 

Map to Dukelská 1, České Budějovice, 37051

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis