Budějovický Budvar

Karolíny Světlé 512/4, České Budějovice, 37004
zobrazit na mapě

TOP - jedna z doporučovaných destinací v Českých Budějovicích

Pivovar Budějovický Budvar byl založen roku 1895. Nejdůležitějším a nejznámějším pivem z nabídky pivovaru je světlý ležák Budweiser Budvar, který se vyváží do více než 70 zemí. Na českém vývozu piva se Budějovický Budvar podílí asi jednou čtvrtinou. Pivovar pokračuje v tradici vaření originálního Budějovického piva, která je 750 let stará a užívá osvědčených postupů a výhradně původní suroviny. Díky tomu se Budějovické pivo může pyšnit Chráněným zeměpisným označením. 

S výrobou originálního Budějovického piva se můžete podrobně seznámit během prohlídky výrobních prostor pivovaru. Budete se pohybovat přímo ve výrobních prostorách a pozorovat zaměstnance při práci. Povedou Vás odborně vyškolení průvodci s výkladem v češtině nebo dalších 6 světových jazycích. Součástí prohlídky je (pro zletilé návštěvníky) i ochutnávka nepasterovaného a nefiltrovaného ležáku Budweiser Budvar z tanku v ležáckém sklepě.

Součástí Návštěvnického centra Budějovického Budvaru je i moderní multimediální expozice s názvem „Příběh Budějovického piva“, jež barvitě vykresluje dějiny pivovarnictví v Českých Budějovicích. V kleci těžebního výtahu se nejprve virtuálně přenesete do hloubky 300 metrů ke zdroji budějovické hlubinné vody a pak můžete sledovat historii města i pivovaru s využitím velkoplošných projekcí.

Virtuální prohlídka zde

Map to Karolíny Světlé 512/4, České Budějovice, 37004

Doporučte tuto aktivitu přátelům

< Zpět na výpis