Zahájení provozu BIOGRAFU KOTVA

7. 9. 2022

V sobotu 3.9. oslaví Biograf Kotva své znovuotevření s českou komedií s příznačným názvem Velká premiéra. Před filmem zahraje hudební uskupení Stanislava & kapela, prohlédnout si budete moci i výstavu obrazů od Vladimíra Kiseljova. Biograf v prvních dnech otevření láká na filmy pro děti, předpremiéru očekávaného filmu Jan Žižka nebo cestopisnou přednášku budějovického rodáka Ladislava Zibury. Vstupenky si diváci mohou zakoupit na www.biografkotva.cz.
Kinu Kotva noví provozovatelé (AJAT z. s.) vrátili jeho původní název - Biograf Kotva. Tak se kino jmenovalo v roce 1928, kdy zahájilo svůj provoz.
“Chtěli jsme staronovým názvem naznačit novou éru biografu a zároveň připomenout původní název Kotvy. Rovněž nám název biograf sedí k plánované dramaturgii, kdy chceme zařadit i starší kultovní klasiky.” vysvětluje jeden z provozovatelů Daniel Habrda..
První dva týdny program biografu nabídne pestrou škálu žánrů. Zajít si můžete na dokument, několik premiérových filmů, film pro děti, kultovku i přímý přenos.
“Snažili jsme se vytvořit program tak, abychom otevřeli biograf opravdu různým skupinám diváků, to je naším cílem po celou dobu fungování biografu. Rád bych z programu vypíchl oslavu znovuotevření biografu s filmem Velká premiéra, která se koná tuto sobotu nebo předpremiéru očekávaného filmu Jan Žižka s historickým předprogramem” doplňuje Jakub Janíček.
Provozovatelé biografu v programu chtějí zachovat oblíbené akce, například francouzský filmový festival či přímé přenosy oper, na které se diváci mohou těšit od tohoto podzimu.
Chystají také speciální projekce pro rodiče s dětmi.
“Na takové projekci nebudeme úplně zhasínat v sále, film bude přiměřeně nahlas a především všichni budou počítat s případným hlukem." Prostory biografu budou rovněž vítat i nefilmový program. “Rádi do programu zařadíme menší divadelní uskupení, kapely, standupy či cestopisy. Na první cestopisnou přednášku si můžete zajít již 9. 9. konkrétně na budějovického rodáka Ladislava Ziburu.”
Provozovatelé chystají také speciální podzimní a vánoční program, který nebude jen o filmech.
“Zatím víc neprozradíme, doporučujeme sledovat naše sociální sítě nebo stránky," doplňuje Kristýna Vacková.
Velkou novinkou je také znovuotevřený filmový klub. Filmový klub biografu Kotva zahájí svou činnost v říjnu 2022 uvedením dvou evropských společenských dramat, v listopadu diváci budou mít možnost nahlédnout do Střední a Jižní Ameriky. Na začátku října si diváci mohou zajít na festival Be2Can, který mimo jiné přinese předpremiéry aktuálních vítězů festivalů v Berlíně a Benátkách.
“Ideální filmový klub má být platformou pro vznik komunity filmových nadšenců, kteří se jednou za čas sejdou v kině a debatují pak o společném zážitku, který jim film přinesl.” Vysvětluje Martin Zeman, který se rovněž stará o filmový klub v českokrumlovském kině Luna.
Provozovatelé chtějí přinést také novinky přímo v interiéru kina.
“Interiér kina jsme se snažili více přiblížit k původnímu funkcionalistickém stylu budovy a propsat barevné spektrum sálu do prostor celého kina. Vzniká také úplně nová vizuální identita biografu, která rovněž vychází z použitých barev. Nově jsme také zavedli přebalovací místnost sloužící pro rodiče s dětmi a upravili místo pro vernisáže.” vyjmenovává Stanislava Skřičková Jírovcová.
Podle nových provozovatelů by biograf měl být otevřen také českobudějovické kulturní scéně.
“Moc rádi v biografu přivítáme hudebníky, výtvarníky či herce, stačí se nám ozvat,” uzavírá Stanislava Skřičková Jírovcová.

Kontakt:
Kristýna Vacková
tel: 735 144 923
[email protected]

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis