TGM v Budějovicích 1918/2018

TOP akce - jedna z doporučovaných událostí v Českých Budějovicích

Termín konání

21. 12. 2018, 1530 — 21. 12. 2018, 1900

Místo konání

Nádraží ČD / Nám. Přemysla Otakara II.
Nám. Přemysla Otakara II. 1, České Budějovice, 37001

Když se tehdy T. G. Masaryk vracel vlakem z exilu, první město, které oficiálně poctil svou návštěvou, byly právě České Budějovice. 

V pátek 21. prosince dorazí do Budějovic historická lokomotiva s vagony přímo s Masarykem, kterého bude představovat herec Otakar Brousek. 

Doprovodí ho početná skupina legionářů a sokolů. Od rakouských hranic do města by měla souprava přijet krátce po půl čtvrté odpoledne.

„Pak na počest zazní 24 dělostřeleckých salv. Z nádraží se prezident kočárem přesune přes Lannovu třídu na náměstí, kde z pódia promluví k občanům,“ upřesnila program Dana Matějková, vedoucí kanceláře primátora.

Akce má připomínat 100 let staré události. Železniční nadšenci budou mít možnost si historickou lokomotivu i se salonními vozy prohlédnout, když bude odstavená poblíž nádraží u železniční polikliniky. V sobotu pak bude souprava pokračovat v cestěpřes Veselí nad Lužnicí a Tábor do Prahy.

Vypravené budou dva vlaky. Ten druhý je určený pro veřejnost. 

„Jízdenky už jsou v prodeji. Je nutné si zakoupit místenku, ať už na celou cestu, nebo jen na její část. Vlaky se několikrát vzájemně potkají tak, aby měli cestující co nejlepší možnost prohlédnout si prezidentskou výpravu v první soupravě,“ doplnil Jiří Kafka, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Českých Budějovicích.

 

 

Zdroj: https://budejovice.idnes.cz/stribrna-mince-masaryk-ceske-budejovice-papez-frantisek-pk3-/budejovice-zpravy.aspx?c=A181212_444960_budejovice-zpravy_jkr

Map to Nám. Přemysla Otakara II. 1, České Budějovice, 37001

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis