Dny slovenské kultury

TOP akce - jedna z doporučovaných událostí v Českých Budějovicích

Termín konání

15. 2. 2019 — 24. 2. 2019

Místo konání

Centrum města
náměstí Přemysla Otakara II. 1/1, České Budějovice, 370 92

Statutární město České Budějovice pořádá již 20. ročník Dnů slovenské kultury, které v deseti dnech přinesou celkem 21 různých tématických pořadů. Těšit se můžete na fotografické výstavy, divadlo, hudbu, folklor, film, bohoslužbu, besedu, ale i design, slovenskou gastronomii a letos nově i gastro – show s Marcelem Ihnačákem.  Do programu festivalu se zapojí celkem 20 pořádajících subjektů, z toho 6 slovenských.

Zahájení festivalu se uskuteční v pátek 15. února od 16:00 v radniční výstavní síni společně s vernisáži výstavy Mira Švolíka s názvem „Hovory k sobě“.  Miro Švolík je slovenský fotograf žijící v Praze, narodil se 13. dubna 1960 ve Zlatých Moravcích v tehdejším Československu. V letech 1975–1979 vystudoval umělecko-průmyslovou školu v Bratislavě. Patří do významné slovenského uměleckého hnutí „Slovenské nové vlny“, které se profilovalo hlavně ve fotografiích. Nyní se věnuje především fotografii kombinované s množstvím výtvarných prvků a fotografickým montážím.

Na slavnostní zahájení a vernisáži zahraje kapela Mamapapa Band s frontmanem a zpěvákem Tomášem Žižkou. Mamapapa Band je mezinárodní skupina výtvarníků a hudebníků, hrající vlastní hudbu s originálním stylem. Mimo běžných nástrojů jako jsou akordeon, klarinet a housle je charakteristickým a nezaměnitelným nástrojem kapely znějící kořen.

Detailní program zde.

Map to náměstí Přemysla Otakara II. 1/1, České Budějovice, 370 92

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis