Umění ve městě

TOP akce - jedna z doporučovaných událostí v Českých Budějovicích

Termín konání

1. 6. 2021 — 30. 9. 2021

Místo konání

Historické centrum města
Historické centrum města, České Budějovice, 37001

Výstavu Umění ve městě 2021 pořádá statutární město České Budějovice a Umění ve městě z.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem, Veselím Nad Lužnicí, Hlubokou nad Vltavou, Lipno Servisem a Týnem nad Vltavou.

Umění ve městě je sochařská výstava, která obohacuje, doplňuje nebo ozvláštňuje historické centrum Českých Budějovic. Město a parky se stávají galerií pod širým nebem a umění tak přichází za divákem do jeho přirozeného prostoru a nikoliv divák za uměním, jak se to odehrává v galeriích. A to je hlavní přínosem výstavy ve veřejném prostoru. V každém případě přináší důvod k zamyšlení a především trochu jiný pohled na svět kolem nás.

Oficiální web akce: Umění ve městě 2021
Rozmístění soch: Mapa 2021

Náhledové fotografie jsou z minulých ročníků.

Pozvánka od iniciátora výstavy:

CITY – téma města jako živého organismu, rostoucího z potřeb komunikačních, sociálních, rezidentních, obchodních a depozitních. Organismu, který se proměňuje s denní dobou, kdy stejné místo působí a funguje v různých fázích dne a noci k jiným účelům. Výtvarné interpretace inspirované městem, jeho proměnami a lidmi, vstupují do města, aby rozehrály city obyvatel a návštěvníků.  

14. ročník festivalu tak hostí instalace ve vzduchu, na vodě, i na zemi ve veřejném prostoru jihočeských CITY(měst) a láká k neotřelým setkáním a konfrontacím. Setkáváme se po nelehkém roce, kdy většina z nás byla uvězněna v nedobrovolné izolaci a karanténě. Pro mnohé výtvarníky to naštěstí nebyl čas obtížný, jelikož se často sami dobrovolně do izolace uzavírají ve svých ateliérech i myšlenkách, aby je zhmotnili do nových, rozličných forem.  

Rád bych vás tak pozval po roce plném online interakcí k setkáním s reálnými sochařskými formami. Přeji Vám prožitek všemi smysly a zjitřené pocity ze setkání se sochami ve městě.

Michal Trpák  
sochař a iniciátor výstavy

 

Map to Historické centrum města, České Budějovice, 37001

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis