Jihočeský jazzový festival

TOP akce - jedna z doporučovaných událostí v Českých Budějovicích

Termín konání

26. 7. 2024, 1800 — 27. 7. 2024, 0000

Rezervace vstupenek

Místo konání

Piaristické náměstí a centrum města
Piaristické náměstí, České Budějovice, 37001

Stejně jako v letech předešlých, tak i nyní se milovníci jazzu mohou těšit na hudební svátek na jihu Čech. Navštivnte další ročník mezinárodního open air festivalu.

Program:

Pátek 26.7.
Páteční festivalový den s bláznivou dechovkou, novým slovensko-maďarským projektem trumpetisty Oskara Török, zakončený hvězdným jazzrockovým kvartetem. Per "BASS VIKING" Mathisen Quartet. feat. Nguyen Le, Jan Gunnar Hoff, Gary Husband (N, F, GB) Kapela je evropskou hvězdnou sestavou, která představí hudbu od lyrických akustických krajin až po rockový jazz. Všichni čtyři jsou individuální virtuosové s extrémními hudebními schopnostmi a jejich souhra je místy až neuvěřitelná a výbušná. Oskar Török Sextet (SK, H) - alternative jazz Wild Sticks and Brass Band - drum and brass

Sobota 27.7.
Sobotní a také závěrečný festivalový den s vítězem soutěže mladých talentů v Nových Hradech, slovinsko - italským kvartetem s mixem jazzu a worldmusic a funkovou legendou na závěr. Fred Wesley & The New JB´S (USA) - legendární trombonista a funkový genius, jehož si vybral James Brown, Funkadelic i Van Morrison Vasco Atasanovski Quintet (SLO/IT) unikátní spojení jazzu, world music i klasické hudby. Saxofonista a flétnista Vasko Atanasovski je jedním z nejkreativnějších a nejvšestrannějších slovinských skladatelů a hudebníků, dobře známý pro svou mezižánrovou spolupráci se světově proslulými jazzovými, rockovými, klasickými a tradičními hudebníky. David Kudrna Quartet - vítěz soutěže mladých talentů v Nových Hradech, skladatel a saxofonista D. Kudrna se svou brněnskou kapelou.

Map to Piaristické náměstí, České Budějovice, 37001

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis