Mezinárodní pivní festival

Termín konání

14. 2. 2019 — 16. 2. 2019

Místo konání

Výstaviště České Budějovice
Husova 523/30, pavilon Z, České Budějovice, 37001

Devětadvacátý ročník soutěžní pivovarnické přehlídky začne v pondělí 11. února jako tradičně odbornými degustacemi a skončí v sobotu 16. února slavnostním vyhlášením vítězů prestižních cen Pivní pečeť. Soutěžit se bude i ve 2 kategoriích ciderů, ocenění získají tradičně také výrobci minerálních vod.

Festival, který svým rozsahem i účastí nemá v České republice obdoby, se po 2 letech uskuteční opět v areálu Výstaviště České Budějovice. Degustátoři budou stovky vzorků ochutnávat v pavilonu R2, veřejná část festivalu se nově uskuteční v pavilonu Z. 

Zatímco na sládky a další pivovarnické odborníky čeká několikadenní maraton odborného posouzení soutěžních vzorků, ochutnávat piva budou i návštěvníci. V pavilonu Z bude dostatek času i prostoru v klidu se posadit a u jednotlivých stánků a výčepů okusit nabízená piva. „Počítáme, že pavilon Z by denně mohlo navštívit 1500 spokojených návštěvníků,“ řekl Alois Srb z agentury Revel, která festival spolupořádá společně s Výstavištěm České Budějovice. „U podobných degustačních soutěží veřejná část moc nebývá,“ upozornil Srb. „Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost ochutnat nejen některé soutěžní vzorky ale i další zajímavá piva, kterou pivovary do Českých Budějovic přivezou. Kromě obvyklých účastníků – českých a slovenských výrobců piva – máme závazné přihlášky z řady evropských zemí. Přijedou i zástupci pivovarů z jižní Ameriky, z Kazachstánu, z Japonska a dalších zemí. Jako každý rok, část účastníků je samozřejmě nová. Tradičně přijíždějí Rusové, z různých míst federace. Řada z nich přijede osobně a přivezou svá silná piva. Dokonce až ze Sachalinu,“ dodává Alois Srb, zakladatel festivalu. 

Třídenní veřejná část potrvá od 14. do 16. února. Vstupné do pavilonu Z se platí až na místě, vstupenka stojí 100 na den. Parkovat lze v areálu výstaviště. 

Na návštěvníky festivalu čeká i bohatý kulturní program zaměřený například na žánry rock, pop – rock a metal. O pohodu se každý den postarají vždy dvě kapely. Ve čtvrtek 14. února zahrají plzeňští Storm a českobudějovická kapela Rozkrock. O den později pak Narttu z Vimperka a táborská pop-rocková kapela One Spirit.

Závěrečný den zazpívá Miloš DoDo Doležal a českobudějovičtí Seven. Ve večerním programu pak převezmou vítězové více než 30 pivních kategorií Zlaté, stříbrné a bronzové pečetě. Medailisté se pak utkají o hlavní cenu WORLD BEER SEAL 2018 (Světová pivní pečeť 2018), kterou odborná porota udělí nejlepšímu pivu ze všech soutěžních vzorků.

Více na www.pivofestival.cz

Map to Husova 523/30, pavilon Z, České Budějovice, 37001

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis