Muzejní noc v Jihočeském muzeu

TOP akce - jedna z doporučovaných událostí v Českých Budějovicích

Termín konání

24. 5. 2019, 1700 — 24. 5. 2019, 2200

Místo konání

Historická budova Jihočeského muzea
Dukelská 1, České Budějovice, 370 51

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích Vás srdečně zve na tradiční a oblíbenou akci pro celou rodinu s bohatým doprovodným programem - Muzejní noc.

Slavnostní zahájení proběhne venku před hlavním vchodem do muzea ze strany Senovážného náměstí v 17:00 hodin. Po uvítání přítomných následuje BIKE TRIAL SHOW JOSEFA BIGASE na kolech, která není tak často k vidění, protože ji jen tak někdo neovládá. Návštěvníci se mohou těšit na velkou dávku adrenalinu a neuvěřitelných momentů popírajících zákony gravitace, a přitom je show plná zábavných momentů a spolupráce s diváky. Děti jistě zaujmou i HRY NA VENKOVNÍM PROSTRANSTVÍ.

Hned poté se lze přesunout i do interiérů muzea, kde je připraven další program. V přízemí určitě navštivte přednáškový sál - zde nabídneme tolik oblíbený FOTOKOUTEK s možností vytištění upomínkové fotografie z akce, vlastnoruční VÝROBU ZÁPISNÍKŮ, výrobu ODZNAKŮ (placky s připínáčkem) či PRODEJ VYBRANÝCH PUBLIKACÍ Jihočeského muzea.

V přilehlých sálech přichystalo edukační oddělení muzea STOLNÍ A DESKOVÉ HRY, TVOŘIVÉ DÍLNY pro celou rodinu, VÝROBU PUZZLE a spoustu OMALOVÁNEK. Rozhodně si nenechte ujít ani výstavní sály a chodbu v přízemí, kde se nachází nová VÝSTAVA SVĚT KOSTIČEK (další informace o výstavě již brzy zde na webu) pro všechny milovníky barevných stavebnic Lego - expozice je složena z téměř 750.000 dílků! Pro děti je připraven hrací kout, o inspiraci tedy jistě nebude nouze. V přízemí lze navštívit i VÝSTAVU J. STEINBRENER - PŘÍBĚH VIMPERSKÉHO KNIHTISKU, jež se koná u příležitosti 110. výročí úmrtí zakladatele knihtiskařského impéria a zavede návštěvníky do šumavského městečka Vimperka, které se po Plzni stalo druhým místem v Čechách, kde byly tištěny knihy. K této výstavě je přichystána i komentovaná prohlídka.

První patro ovládne  hlavní hvězda večera - KOUZELNÍK A TANEČNÍK RADEK BAKALÁŘ, Mistr České republiky a držitel ceny za posun magie do třetího tisíciletí, známý též z televizní soutěže Česko Slovensko má talent. Radek si pro návštěvníky všech věkových kategorií přichystal rovnou dvě interaktivní představení obsahující kouzla z projektu Revolution of Magic ve spojení s tancem.

Pro milovníky divadla je dále připravena POHÁDKA TREPERENDA v podání soukromého divadla Studna, které funguje již od roku 1993. A kdo je to ta Treperenda? Žena, která ustavičně mele pantem neboli vše, co ví, každému hned vyslepičí. Co jste měli včera k večeři nebo že máte zrovna nadmutou kozu, s kým se soudíte o mez, kam schováváte destirublovku na horší časy. Ano mít ženu treperendu je pohroma, protože co mělo zůstat vašim tajemstvím vytroubí celému světu. Pomůže jen dobrá rada nebo zázrak.

V prvním patře budou přístupné i další výstavy z nabídky Jihočeského muzea: STÁLÁ EXPOZICE PŘÍBĚH MĚSTA ČESKÝCH BUDĚJOVIC, včetně komentované prohlídky, dále ŘEMESLA A ŽIVNOSTI V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH a MINCOVÁNÍ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH. Názorné UKÁZKY LIDOVÝCH ŘEMESEL pak nabídne přilehlá terasa (úprava vlny barvením, předení na kolovratu, tkaní na karetkách a hřebenovém stavu, práce ševce a ukázky hrnčířství).

Na druhém balkoně se návštěvníci mohou osvěžit v KAVÁRNĚ RAW OD KOČOVKY a kromě výborné kávy lze ochutnat i nejrůznější druhy raw dortíků a zákusků, včetně slaných pochutin. Pro milovníky tučnějšího jídla pak poslouží venkovní stánek s občerstvením před hlavním vchodem, kde lze zakoupit i alko a nealko nápoje.

Muzejní noc vyvrcholí programem na venkovní scéně u KD Slavie - druhá adrenalinová bike trial show a KONCERT FOLKOVÉ SKUPINY LAKOMÁ BARKA z Českého Krumlova. Kapela se soustřeďuje zejména na vlastní folkovou a historizující hudbu, a též lidové písně, vždy v osobité úpravě. Název skupiny vznikl podle stejnojmenné povídky Jana Wericha: O Lakomé Barce. Na svém kontě mají již čtyři vydaná alba. Každoročně odehrají něco okolo 50 koncertů, jejichž atmosféru umocňují vlastními dobovými lidovými kostýmy.

Vstup na akci je ZDARMA!

Příloha

Stáhnout přílohu

Map to Dukelská 1, České Budějovice, 370 51

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis