Výstava Milníky lidského života

Termín konání

29. 4. 2019 — 20. 5. 2019

Místo konání

Dominikánský klášter na Piaristickém náměstí
Piaristické náměstí, České Budějovice, 37001

Otevírací doba?Každý všední den 
Kde?Křížová chodba v bývalém dominikánském klášteře na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích
Téma?Fotografie zachycující důležité momenty v lidském životě z křesťanského pohledu
Vstupné?Dobrovolný příspěvek

Cílem této výstavy je přiblížit obyvatelům a návštěvníkům města ve fotografické perspektivě důležité milníky lidského života z křesťanského hlediska. Motivem této výstavy je život křesťana v proměně časů. Ukazuje důležité momenty, které doprovázejí křesťana v průběhu života a proměňují ho: narození, jakožto vstup do přirozeného života a lidské rodiny; křest, jakožto vstup do nadpřirozeného života a rodiny Církve; první svaté přijímání a svatá zpověď, jakožto první stupeň dospívání, kdy dítě dokáže rozlišovat dobro a zlo a vnímat za věci; biřmování, jakožto druhý stupeň dospívání, kdy se rozhoduje pro život s Bohem a s Církví… a dále manželství, kněžství, vstup do řeholního života, pomazání nemocných, pohřeb.  Tento projekt tematicky navazuje na Národní týden pro rodinu, který se koná v týdnu od 12. 5. 2019, kdy člověk od svého narození až po smrt patří do nějaké rodiny. Fotografie byly vybírány z nejlepších fotografických děl Spolku Člověk a víra, a to tak, aby zachytily jednotlivé etapy lidského života a nabídly návštěvníku zastavení a zamyšlení nad křesťanskou kulturou a tradicí v ČR. V neděli 28. dubna 2019 proběhla vernisáž v uzavřené společnosti od 16:00.

Výstava bude přístupná každý všední den od 29. dubna do 20. května 2019 v Křížové chodbě v bývalém dominikánském klášteře, Piaristické náměstí v Českých Budějovicích. Vstup na výstavu je dobrovolný.

Tento projekt je součástí nového produktu cestovního ruchu v Jihočeském kraji s názvem „Křesťanské Povltaví“, je spolufinancován Biskupstvím českobudějovickým a je realizován ve spolupráci se Spolkem Člověk a Víra. 

Fotografický spolek Člověk a Víra se začal rodit v roce 2011. Jeho prvním cílem bylo rozvíjet křesťanskou fotografii jako do té doby opomíjený žánr a přispívat ke kultivaci chování fotografů během církevních obřadů. Spolek se rychle rozvíjel, a tak v současné době působí už více než stovka členů nynějšího spolku Člověk a Víra (ve věku od 15 do 75 let) po celé ČR. 

Výstava se skládáz fotografií Člověk a víra a je jedním z projektů, který navazuje na Národní týden pro rodinu. 

Příloha

Stáhnout přílohu

Map to Piaristické náměstí, České Budějovice, 37001

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis