Divadelní areál Bouda - oslava Jihočeského divadla

Termín konání

13. 11. 2019, 1900 — 12. 1. 2020, 1900

Rezervace vstupenek

Místo konání

Bouda - Mariánské náměstí
Mariánské náměstí, České Budějovice, 37001

Hrajeme na Mariánském náměstí v Českých Budějovicích od 21. 11. 2019

Divadelní areál Bouda je pilířem oslav jubilejního roku Jihočeského divadla. V historických souvislostech je Bouda symbolem velkých nadějí. Předcházela stavbě Národního divadla a v oblasti živého umění sehrála svoji nezastupitelnou roli. Chceme touto originální cestou připomenout, že nová divadelní budova měla na Mariánském náměstí vyrůst už v 60. letech minulého století. To se bohužel nepodařilo, což poznamenalo také Mariánské náměstí, které neplní dobře svou funkci veřejného prostoru. I toto je důležitým tématem, které chce projekt Bouda zdůraznit.

Prodej vstupenek od 1. 7. 2019.

Vstupenky na jednotlivá představení můžete zakoupit po celé České republice také v sítích Ticketportal.cz.

Bližší a aktuální informace přímo na webu akce Bouda.

Hrajeme v Boudě 

21. - 24. 11. 2019
Dalibor
Bedřich Smetana
Historicko-romantická opera

Tragický hrdinský příběh o vzpouře proti moci, mstě, přátelství, lásce a rytířské cti. Poprvé v adaptaci legendárního českého režiséra, držitele dvou Oscarů, Miloše Formana a novým libretem Pavla Drábka a Tomáše Studeného. 

Přibližná délka představení 2 h 15 min. bez přestávky
cena vstupenky 540,- (sedadla jsou nečíslovaná)


28.11 - 8.12. 2019
Zadržitelný vzestup Artura Uie
Bertolt Brecht
politická komedie

Arturo Ui je obratný a všehoschopný člověk, bohatství už má, takže teď touží po moci. Po moci, která by mu zajistila nerušenou prosperitu. Krok za krokem budete sledovat, jak roste jeho vliv, jak se mu daří manipulovat politiky, korumpovat tisk, policii i soudy a postupně ovládat celou zemi. Jeho vzestup je stále nebezpečnější a nebezpečnější, dá se ještě zadržet?

Přibližná délka představení 1 h 50 min. bez přestávky 
 cena vstupenky 440,- (sedadla jsou nečíslovaná)

12. - 15. 12. 2019
Inscenační porada
Štěpán Benyovszký, Marek Svobodník, Ondřej Vinklát 
Taneční show o divadle na divadle 
Bude z toho nakonec velkolepý kostýmní balet, progresivní minimalistické dílo nebo lidová zábava s dechovkou? Který z tvůrců prosadí svou vizi? Podaří se udělat vůbec něco? A co je na těch stech letech divadla nakonec opravdu důležité?
Přijďte se podívat, jak to dopadne! 
 

Přibližná délka představení 1 h 10 min. bez přestávky 
cena vstupenky 470,- (sedadla jsou nečíslovaná)

19. - 30. 12. 2019
Útěk do Egypta přes Království české
Preussler/Maksymov/Hašek
sváteční rodinný zážitek se špetkou sebezpytu, vůně jehličí a tradiční české dechovky světového formátu
režie: Petr Hašek
Věřte tomu nebo ne, za oněch svatých dob vedla nejkratší cesta z Betléma do Egypta přes Království české. A přesně tudy prchají Marie a Josef s Ježíškem. Nemají peníze ani doklady. Ale co jiného jim zbývá, když v Betlémě už není bezpečno? Mezitím král Herodes posílá telegram císaři Františku Josefovi, ve kterém žádá o pomoc při stíhání podezřelé trojice osob. Dostihnou je pekelné síly spolčené s celní správou c. k. mocnářství?
Svérázný satirický divadelní apokryf o zápasu prostých lidí s byrokratickým aparátem, stejně jako velký univerzální příběh o souboji dobra se zlem. Divadlo pro celou rodinu ve sváteční čas.

Přibližná délka představení 1 h 20 min. bez přestávky 
cena vstupenky 230,- (sedadla jsou nečíslovaná)


Leden 
hostující divadla v Boudě 

Po celou dobu u Boudy 
21. 11. 2019 - 15. 1. 2020
Maringotka Malého divadla 
Interaktivní vizuálně-zvuková instalace
70 let výročí vzniku Malého divadla v Českých Budějovicích

Autoři projektu: Veronika Poldauf Riedlbauchová, Jan Čtvrtník a Klára Hejlková

Co se stane, když se spojí genius loci maringotky po slavném loutkářském rodu Kopeckých, loutky ze starých inscenací Malého divadla a nová zvuková technologie schopná simulovat 3D prostor? 
Nechte se přenést do zcela svébytného světa, v němž zažijete divadelní vzpomínky doslova na vlastní kůži! Autentický zážitek, určený právě a jen jednomu divákovi, je umožněn díky tzv. binaurálnímu zvuku. Specifičností jeho nahrávání je způsob simulace prostorového vnímání, podobný 3D efektu, tedy snímání zvuku napodobující lidské ucho. A proto podlehněte zážitku, v němž se stírá hranice mezi iluzí a skutečností! 
Interaktivní vizuálně-zvuková instalace v maringotce je inspirována historií a inscenacemi Malého divadla v Českých Budějovicích a vytvořena u příležitosti 70 let jeho výročí. Je určena pro diváky od 12 do 99 let.

Map to Mariánské náměstí, České Budějovice, 37001

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis