Koncert k poctě Paca de Lucía

Termín konání

28. 11. 2021, 2000

Rezervace vstupenek

Místo konání

Jihočeské divadlo
Dr. Stejskala 19, České Budějovice, 370 47

25. února 2014 flamenkový svět opustil legendární kytarista a skladatel Paco de Lucía. Pojďte si společně s námi zavzpomínat na tuto osobnost, která změnila flamenkový žánr a mnohým z nás do něj otevřela dveře. 

Jak jinak zavzpomínat na kytarového mága než kytarovým koncertem. Náš nejlepší flamenkový kytarista Morenito de Triana si letos přizval několik významných hostů přímo ze Španělska. V repertoáru koncertu nebudou chybět slavné Pacovy skladby.

Během koncertu proběhne projekce  z Pacova života a jeho tvorby.

Účinkující:

  • Morenito de Triana (SK) / kytara, zpěv
  • Michael Cába (CZ) / cajon, perkuse
  • Mateo Garriga (CZ) / cajon, potlesky
  • Pavel Křížovenský (CZ) / saxofon, příčná flétna

Speciální hosté:

  • Andrés de Jerez (ESP) / zpěv
  • Ivan Vargas (ESP / tanec

Slovo o Pacovi

  • Byl to vynikající kytarový virtuóz, některými odborníky považovaný za nejlepšího kytarového interpreta flamenka všech dob. Působil také jako jazzový a klasický kytarista a byl, mimo jiné, také znám jakožto velký obdivovatel a propagátor španělského hudebního skladatele Manuela de Fally. Flamenco obohatil o perkusivní hudební nástroj cajón. Na kytaru hrál už od svých pěti let. Profesionálním kytaristou se stal z otcova popudu už v 11 letech. Nejprve vystupoval se svým bratrem Pepém, teprve později se dal na sólovou dráhu. Legendární dvojici stvořil s flamenkovým zpěvákem Camaronem de la Isla. Čeští diváci měli možnost ho vidět ve filmech Carlose Saury “Carmen”, “Flamenco” nebo “Flamenco, Flamenco”. V České republice koncertoval několikrát, naposledy v roce 2013 na flamenkovém festivalu v Olomouci.     

Koncert je součástí celoročního cyklu akcí “ Flamenco Vive! “ a festivalu “Den flamenka / Día del Flamenco" a koná se za podpory Statutárního města České Budějovice.   

VSTUPNÉ: 390 Kč, vstupenky je možné zakoupit ZDE                           

Příloha

Stáhnout přílohu

Map to Dr. Stejskala 19, České Budějovice, 370 47

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis