Lodě na vltavské vodě

Termín konání

6. 5. 2023

Místo konání

České Budějovice
Kavárna VLNNA, České Budějovice, 37001

Akce k oficiálnímu zahájení plavební sezony 2023 se uskuteční v sobotu 6. května 2023.

Zahájení plavební sezony 2023 na řece Vltavě a jejím okolí.

Přijďte si užít začátek turistické sezóny na řece a blízkých atraktivitách. Vyzkoušejte širokou nabídku možností trávení volného času v oblasti Budějovicka podél řeky Vltavy.

Těšit se můžete na následující aktivity:
1) Plavby po Malši
Od Kavárny VLNNA na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích vyjede ve 13, 14 a 16 hodin loď Sv. Rozálie, která vás zaveze k Malému jezu a můžete se tak podívat na město České Budějovice z vodní hladiny - během plavby uvidíte i nový park Dukelská (plavba je zdarma a není možné vytvářet rezervace).

2) Sportovně relaxační areál Hluboká
V čase od 10 do 16 hodin si můžete zdarma vyzkoušet vodní sporty. Stačí přijít v tento čas k molu nebo do půjčovny v Areálu Hluboká a vyzkoušet si některý z vodních sportů na řece (aktivity jsou nabízeny zdarma a není možné vytvářet rezervace).

3) Plavby lodí z Hluboké na Karlův hrádek
Na Karlově hrádku probíhá (od 10 do 16) zahájení turistické sezóny s doprovodným programem. Můžete se tam/zpět dopravit lodí Malše, která vyplouvá ze zastávky Hluboká/Zámostí-Hamry (u mostu do Zámostí, nejedná se přímo o přístav Hluboká, ale o molo pod jezem).
Loď Malše směr Karlův hrádek vyplouvá z Hluboké v 9 a 13 hodin, zpět z Karlova hrádku vyjíždí v 11:30 a v 16:00 hodin. Přijede přímo k molu pod Karlovým hrádkem. Doba plavby cca 60 minut.
(plavba je zdarma a není možné vytvářet rezervace).

4) Vodní lyžování - Purkarec
Začátek u mola pod kostelem vždy v celou - 11, 12, 13, 14 a 15 hodin.
Maximálně 5-6 osob na jednu jízdu. Doba jízdy cca 10 minut na jezdce - dle zdatnosti jezdců.
Jedná se o vodní aktivitu, kdy je jezdec tažený na lyžích za lodí ve vyhrazeném prostoru, zvolte tedy vhodné oblečení/plavky do vody.
Nutná rezervace telefonicky na +420 387 966 164 nebo na https://areal.zarezervujse.cz/cs/...

5) Program na Karlově hrádku od 10 od 16 hodin - https://karluvhradek.cz/aktualne/
V sobotu 6. 5. 2023 od 10.00 hodin na Zahájení sezóny na Karlově Hrádku na téma Řeka, les a lov. V 10 hodin bude akce oficiálně zahájena. Představíme Vám plánované činnosti na hrádku a hlavní aktivity během léta a podzimu. V předhradí bude zajištěno občerstvení Pivovarem Hluboká a purkareckými hasiči. Tamtéž si pro návštěvníky připraví zajímavé expozice naši Hluboká v pohybu, Cech Sv. Huberta, NZM Ohrada, voraři a další. Celý den bude otevřeno Muzeum voroplavby v Purkarci a bude možné využít přívoz z Purkarce. Od 11 do 16 hodin bude hrát živá hudba v podání Zlatých Skořápek na pódiu.

6) Další program v okolí
- Ferrata Hluboká
- Muzeum voroplavby Purkarec
- Mlýn Hněvkovice
- Muzeum Týn nad Vltavou
- Přírodovědné muzeum Semenec

 

Příloha

Stáhnout přílohu

Map to Kavárna VLNNA, České Budějovice, 37001

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis