Food festival Jíme Jih v klášteře v ČB

Termín konání

24. 9. 2022, 1100 — 24. 9. 2022, 1600

Místo konání

Dominikánský klášter, rajská zahrada
Piaristické náměstí, České Budějovice, 37001

Spolek Jíme Jih přiváží letos poprvé do Českých Budějovic street foodový festival, který tu dosud chyběl. Akce se bude konat v sobotu 24. září a bude plynule navazovat na farmářské trhy na Piaristickém náměstí. Bude stačit projít branou do kláštera.

První ročník food festivalu Jíme Jih v klášteře jsme zaměřili na dvě stěžejní suroviny. V hlavní roli budou jihočeské sýry, ať už to budou kravské, kozí nebo třeba ovčí... jižní Čechy mají co
nabídnout a mini mlékáren a výrobců mléčných produktů je tu plno! Představíme vám je, budete moci ochutnat jejich produkty přímo na místě i koupit domů.

Restaurace spolku budou na místě vařit teplá jídla, do kterých právě tyto suroviny zakomponují.

Druhou jihočeskou surovinou, kterou chceme letos představit je jablečný cider. I když se to nezdá, i těch je v kraji více a každý výrobce je zajímavý. Myslíme si navíc, že kombinace ciderů a sýrů je dokonalá.

No, přijďte se přesvědčit sami.

Za symbolické vstupné budete moci na stáncích ochutnat zdarma, nakoupit si zásoby domů přímo od zdroje a hlavně se dobře najíst. Nebude chybět ani sladký bar, káva a další nápoje. Ve spolupráci s Kabinetem CB budeme servírovat všechna jídla na porcelán a pití do skla, abychom eliminovali zbytečný jednorázový odpad. K příjemné atmosféře nebude chybět ani živá hudba. Bude to den jako korálek (i v případě nepřízně počasí).

Akce je spolufinancována z grantu města České Budějovice. 

Map to Piaristické náměstí, České Budějovice, 37001

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis