Retrohrátky: sbírka panenek a hraček manželů Šídlových

Termín konání

20. 4. 2018 — 29. 7. 2018

Místo konání

Jihočeské muzeum
Dukelská 1, České Budějovice, 370 51

20. dubna 2018 se v Jihočeském muzeu otevře nová výstava pro celou rodinu s názvem RETROHRÁTKY. Návštěvníkům představíme rozsáhlou sbírku panenek a hraček Blanky a Josefa Šídlových převážně z období 60. - 80. let dvacátého století, včetně ukázek stavebnic či autíček.

"Výstava se zaměřuje nejen na holčičky a kluky, ale i jejich rodiče a prarodiče, kteří se zde setkají s hračkami svého dětství,"

- přibližuje garantka výstavy Bc. Petra Prokopcová.

 

Ze sbírek Jihočeského muzea nabídneme hračky od dob středověku až po nedávnou minulost. K vidění bude sada miniaturních keramických nádobek a lžiček z halštatské mohyly, hliněné panenky, chrastítko nebo koník ze středověkých a raně novověkých archeologických nálezů. Z novější doby ukážeme například předchůdce dnešních puzzle, ale také hračky, které mnozí z nás pamatují – oblíbené igráčky nebo autíčka z jihočeského podniku ITES Trhové Sviny.

 

Expozice bude doplněna o interaktivní koutek, kde si děti s hračkami mohou hrát, využít připravených stolních her nebo si zaskákat klasického panáka. Pro milovníky pohádek budou připravena dvě stanoviště. Na prvním z nich poběží krátké pásmo pohádek zapůjčených z Národního filmového archivu, na druhém stanovišti se pak pohádky budou promítat z retro promítačky. K výstavě je rovněž připraven zábavný vzdělávací program pro školy a dětské skupiny.

Kompletní informace naleznete na webových stránkách muzeu.

Map to Dukelská 1, České Budějovice, 370 51

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis