Hokej - budějcký fenomén (90 let ligového klubu)

Termín konání

22. 12. 2018 — 30. 4. 2019

Místo konání

Jihočeské muzeum
Dukelská 1, České Budějovice, 37051

Hokejový klub, který se zrodil v Českých Budějovicích počátkem roku 1928 pod názvem AC Stadion, zaznamenal v devadesátileté historii několik přejmenování a doputoval k současnému Motoru. V jeho řadách vyrůstali budoucí členové národního mužstva a mistři světa. Nejeden z nich uspěl v zámořské NHL či nadnárodní evropské KHL...

Výstava v Jihočeském muzeu, která se koná u příležitosti tohoto významného jubilea, připomíná aktéry a významné okamžiky budějckého hokejového fenoménu od samotných počátků až po současnost. Vedle průvodních textů, které návštěvníkům představí zajímavosti a statistiky z historie klubu po jednotlivých dekádách, budou k vidění unikátní dobové fotografie, filmové materiály, historická i aktuální výstroj a výzbroj hokejistů, cenné trofeje, plakáty a mnoho dalšího.

Je nám ctí, že záštitu nad výstavním projektem převzal Český hokej, děkujeme rovněž HC Motor České Budějovice za skvělou spolupráci během realizace expozice a všem ochotným zapůjčitelům!

Výstava bude zpřístupněna 21. prosince 2018 a potrvá do 30. dubna 2019. Vhodná je i pro děti. Sledujte pravidelně náš Facebook, Instagram a web (www.muzeumcb.cz) pro další informace. Budeme také rádi za sdílení události nebo hashtagu #muzeumnaledu.

Objevte spolu s námi devadesátiletou historii klubu. Pouze v Jihočeském muzeu!

Map to Dukelská 1, České Budějovice, 37051

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis