“Picasso Life” v Galerii Mariánská

Termín konání

13. 9. 2018, 1000 — 31. 10. 2018, 1700

Místo konání

GALERIE MARIÁNSKÁ
Pražská třída 1, České Budějovice, 370 04

Galerie Mariánská v Českých Budějovicích hostí v těchto dnech unikátní výstavu “Picasso Life”, která je zaměřená na Picassův život a jeho celoživotní tvorbu. Jejím záměrem je představit i mladé generaci tuto ikonu Kubismu nejen jako umělce, ale také jako člověka. Kurátorům celé výstavy se podařilo přemluvit vášnivého sběratele Pabla Picassa a majitele výstavní sbírky “The World of Picasso” na zápůjčku části jeho sbírky tohoto umělce.

Celá koncepce výstavy je vhodná jak pro znalce umění, školní skupiny, tak pro každého kdo si chce třeba jen zpříjemnit odpoledne. „Čím déle se na díla Pabla Picassa dívám, tím více významů objevuji“ řekl po shlédnutí celé výstavy student architektury Pavel Mazánek, který Galerii Mariánská navštívil se svou třídou v rámci výuky.

Výstava “Picasoo Life” představuje ve 125 exponátech průřez jeho tvorbou, ať už se jedná o tisky, litografie nebo kresby, dokumentární materiály a filmy. Návštěvník zde nalezne např. 64 výtisk prvního vydání Zevrose, plakáty z galerií a výstav Pabla Picassa. Málokdo ví, že Picasso miloval zvířata, která se také odrážela v jeho celoživotní tvorbě, ve které jsou zajímavostí kresby zvířat jedním tahem štětcem.

Nejzásadnějším dílem této výstavy je olejomalba, která je umístěna v hlavním sále výstavy a jsme velice rádi za zapůjčení této olejomalby Pabla Picassa, která je součástí edice asi 12 děl s motivem čerta, kterou Pablo Picasso namaloval na zakázku kupujícímu, který ovšem díla neodebral a tak skončily v soukromých sbírkách po celém světě.

Výstava probíhá od 13. září do 31. října 2018.

Úterý – Pátek: 10:00 – 17:00
Sobota – Neděle: 12:00 – 17:00

Vstupné:
Základní 190 Kč
Studenti, důchodci 140 Kč
Skupinové (nad 10 osob) 50 Kč

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Map to Pražská třída 1, České Budějovice, 370 04

Doporučte tuto akci přátelům

< Zpět na výpis