15 neobjevených míst na Budějovicku

TOP výlet - jeden z doporučovaných výletů v Českých Budějovicích

Připravili jsme pro Vás výběr 15 míst, které stojí za to navštívít. Může se jednat o místa naprosto opomíjená, specifická v určitý čas nebo nově otevřená či zrekonstruovaná. Proto doporučujeme jejich návštěvu, abyste si mohli obrázek o jejich atmosféře udělat sami.

Pro lepší představu jsme pro Vás připravili i video.

Výlet je možné absolvovat i pěšky, kdy se délka trasy blíží 100 km. Doporučenou trasu najdete v odkazu.

Během výletu byste navštívili:

1) Vyhlídku Baba – jedná se o bývalé hradiště, které se nachazí nad Vltavou mezi Hlubokou nad Vltavou a Purkarcem. Díky umístění nabízí krásný výhled na řeku a krajinu. Doporučujeme při východu slunce.

2) Židova strouha – krásná příroda, kdy potok protéká skrz skalní útvary a ústí do řeky Lužnice. V ohledu na počasí se liší schůdnost této stezky, která může být samostatným výletem. Samotná stezka podél Židovy strouhy je značená žlutou turistickou značkou, my Vás dovedeme k nejkrásnějšímu místu, kdy právě strouha ústí do řeky Lužnice. K Židově strouze vyšla ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu v rámci pěší edice brožura, která Vás provede z Týna nad Vltavou do Bechyně.

3) Stezka Vltavy – řeka Vltava je pojícím prvkem destinace od Českých Budějovic do Kolodějí nad Lužnící, které jsou nedaleko soutoku Lužnice a Vtlavy.

4) Zámek Mitrowicz – barokní zámek, který nedávno prošel rekonstrukcí a opět umožnil přístup návštevníkům po velkých povodních.

5) Podzemní chodby Týn nad Vltavou – v centru města je zpřístupněná část chodeb, kudy Vás provede místní průvodce.

6) Rybolov na Vltavě – řeka Vltava nabízí sportovní rybolov nejen na samotné řece, ale i v úseku přehrady Hněvkovice.

7) Kostel Panny Marie Bolestné na Dobré Vodě u Českých Budějovic – dominanta nedaleko Českých Budějovic, která je barokním unikátem minimálně jižních Čech.

8) Plavby po Budějovicích – krásnou a oblíbenou novinkou jsou komentované plavby po řekách Malši a Vltavě.

9) Hlubocké obory – Hluboká a její okolí je známá i díky lovecké historii. Nadšenci lovu se mohou dostat i na hon.

10) Vodárenská věž v Českých Budějovicích – technická památka, která původně sloužila k distribuci vody po městě. Dnes u ní najdete klidný parčík a multimediální expozici o historii vody.

11) Areál Lídy Polesné, České Vrbné – vodácký areál na umělém kanále, kde si můžete vyzkoušet umění mezi brankami v raftu, kajaku či SUP.

12) Špuntárium ve Sportovně-relaxačním areálu Hluboká – nové centrum pro malé děti vyrostlo vedle cyklostezky v areálu v Hluboké nad Vltavou.

13) Minerální voda Úsilné – díky historické těžbě v nedalekých dolech byla objevena voda specifického složení a v obci vytvořena kašna, kde si můžete nabrat minerální vodu.

14) Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín – nedaleko chladírenských věží JE Temelín se nachází zámeček Vysoký Hrádek, ve kterém se nachází expozice o jaderné elektrárně a energetice. V sousedství záměčku je park s motýlí loukou a park s ptačí stezkou.

15) ZOO Hluboká – oblíbená zoo se do našeho výběru dostala díky novým expozicím, dětským doprovodným programům a celoročnímu provozu. Těšit se můžete na unikátní expozici mravenců nebo na vánočně nasvícenou zoo

Doporučte tuto restauraci přátelům

< Zpět na výpis