Za krásami Českobudějovicka-Hlubocka po vodě

TOP výlet - jeden z doporučovaných výletů v Českých Budějovicích

Vydejte se s námi za poznáním Českobudějovicka-Hlubocka, tentokrát pohodlně po proudu řeky Vltavy s několika možnostmi zastávek a přesvědčte se, že z paluby lodi je svět jiný a třeba i zajímavější!

Výlet je možno započít v Lannově loděnici poblíž Dlouhého mostu, jež tvoří počáteční bod splavňované Vltavy. Naloďte se zde na výletní loď Vojtěch Lanna Jr., která vás dopraví do Českého Vrbného, odtud pak dál přes Hlubokou nad Vltavou až do Purkarce a zpět do Českých Budějovic. V každém z těchto míst můžete vystoupit a začít poznávat krásy okolí. Chcete-li si výlet zpestřit, vezměte si s sebou kolo či inline brusle a trasu si dle libosti nakombinujte. Zmíněnou vodní trasu totiž téměř kopíruje cyklostezka spojující České Budějovice s Purkarcem. Jízdní řád lodi zde

Co vidět a zažít:

České Vrbné

V Českém Vrbném se nachází přístaviště, ochranný přístav a plavební komora. Po vylodění se ocitnete ve vodáckém areálu Lídy Polesné, kde najdete nově zrekonstruovanou slalomovou dráhu s divokou vodou. Můžete si zde zapůjčit nejen vodácké vybavení, ale i kola a kolečkové brusle. Vyzkoušejte rafting, jízdu na divoké vodě na kajacích a kánoích, a to i pod vedením zkušených instruktorů.

Hluboká nad Vltavou

Zavítáte-li do Hluboké nad Vltavou, rozhodně se nebudete nudit. K velkým lákadlům patří stejnojmenný pohádkový zámek, jehož návštěvu byste rozhodně neměli vynechat. Hned vedle zámku najdete Jízdárnu a Alšovu Jihočeskou galerii. Zámecká zahrada se staletými duby zase vybízí k romantickým procházkám. Za zábavou, adrenalinem, ale i relaxací vyrazte do Sportovně-relaxačního areálu Hluboká a vyzkoušejte např. adventure minigolf či lanový park. Děti jistě ocení velký dřevěný hrad, různé prolézačky, skluzavky a další atrakce. To ale není vše! Vychutnejte si třeba projížďku na koni v Jezdeckém areálu Vondrov nebo objevte svět zvířat v nedaleké Zoo Ohrada. Golfové radovánky si můžete užít na místním vyhlášeném golfovém hřišti a navštívit můžete třeba i místní plovárnu.

Karlův Hrádek (též Karlshaus nebo Hrádek u Purkarce)

Malebná zřícenina gotického lovčího hradu se nachází asi 7 km severně od Hluboké nad Vltavou. Karlův Hrádek byl, jak už samotný název napovídá, založen Karlem IV., a to jako správní centrum královského území. Nejstarší zmínka o hradu pochází z r. 1357. Koncem 14. století však všechny zprávy o hradu mizí a dá se předpokládat, že byl opuštěn a ponechán svému osudu. K hrádku se dostanete snadno pěšky nebo na kole po červené značce směrem od Purkarce. Využít můžete i novou část hlubocké cyklostezky vedoucí z Hluboké nad Vltavou do Purkarce. Cyklostezka vede krásnou přírodou kolem "Staré obory" a nabízí pěknou vycházku či vyjížďku i pro rodiny s dětmi.

Purkarec

Purkarec je významnou vesnicí spojenou s tradicí voroplavby po řece Vltavě. Zde vás může zaujmout maličké muzeum voroplavby, pozdně gotický kostel sv. Jiří a několik statků ve stylu selského baroka.

Doporučte tuto restauraci přátelům

< Zpět na výpis