Zábava na dosah - proč vyrazit na prázdniny do Budějc

TOP výlet - jeden z doporučovaných výletů v Českých Budějovicích

Proč vyrazit do jižních Čech a právě do Budějc?

Koukněte na 5 důvodů, které by vás mohly přesvědčit:

Jižní Čechy jsou krásné, plné památek a zábavy. Z Českých Budějovic, kterým se zde neřekne jinak než Budějce, je to kousek do míst, které jste vždycky chtěli vidět, nebo byste měli chtít vidět.

1. Zámek Hluboká (11 km) - bílá perla jihu, kde se odehrávalo mnoho pohádek je přístupná i v zimě. Zimní návštěvnický okruh není tak dlouhý a mohl by bavit i děti, jelikož se jedná o trasu vedoucí přes soukromé pokoje tehdejších majitelů. Hned vedle je Alšova jihočeská galerie a nedaleko zámku je ZOO Hluboká, která děti i dospělé nadchne určitě. Pravidelně zde pořádají akce a v průběhu jara vítají nová mláďátka. Vedle ZOO najdete Pohádkové podzemí.

2. Holašovice (18 km) - vesnička nedaleko Českých Budějovic je zapsána v seznamu UNESCO a určitě se vyplatí ji chvilku věnovat a projít se po místní návsi, kolem které jsou zachovalé domky rozestavěny.

3. Český Krumlov (25 km) - město se světoznámým hradem a zámkem je většinou plné turistů, ale v zimě a během jara je to lepší. Proto doporučujeme využít toto období a užít si atmosféru města, zapsaného v seznamu UNESCO, v tento čas.

4. Lipno nad Vltavou (65 km) - největším lákadlem je Stezka v korunách stromů, místní sjezdovky a když pořádně mrzne, tak i nejdelší ledová magistrála. Bruslení po zamrzlém jezeře v délce několika kilometrů a po upravovaných trasách je nezapomenutelným zážitkem.

5. Samotné České Budějovice  - město krásně poslouží jako výjezdová stanice, ale dokáže i pobavit. Pro děti je ve městě několik dětských zábavních center, 2 multikina, zarelaxovat si můžete na plaveckém stadionu s novou výřivkou, saunou nebo skokanskou věží a tobogánem. Milovníci hokeje by měli vyzkoušet atmosféru nejnavštěvovanějšího stadionu v Evropě (v porovnání 2. nejvyšších evropských lig), za poznáním lze vyrazit do pivovaru Budvar, hvězdárny nebo místních muzeí.

Abyste neřekli, že pouze 5 aktivit - nedaleko Budějc je například i Třeboň, Týn nad Vltavou s muzeum vltavínů a loutek, Bechyně, Tábor s muzeem čokolády a další.

Koukněte na ubytování zde a vydejte se za prázdninovým dobrodružsvím po Česku.

Možností je opravdu hodně a proto se nás můžete zeptat na facebooku @budejce nebo využít služeb informačního centra.

Doporučte tuto restauraci přátelům

< Zpět na výpis