Za zvířátky do ZOO Hluboká

Nedaleko Českých Budějovic se nachází Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou. Určitě nic nepokazíte, když si to zapamatujete jako ZOO Hluboká. Pokud byste se chtěli do zoo vydat, máte hned několik možností a důvodů.

Prvním důvodem jsou zvířata. ZOO se stále rozvíjí, zvětšuje a přidává nové pavilony. Takže i pokud už jste někdy tuto zoologickou zahradu navštívili, určitě se vyplatí vyzkoušet znovu a porovnat změny. Množství zvířat z různých krajů a pavilonů můžete sledovat po celý rok, zažít s nimi jejich krmení a další aktivity v rámci komentovaných prohlídek.

Oblíbení jsou tygři, medvědi, určitě pobaví v bazénku vydry, do výběhu můžete zajít a nakrmit kozičky anebo sledovat vzácnou expozici mravenců, kterou budete těžko po světě hledat.

Dalším důvodem je dobrá dostupnost – nedaleko zoo je velké parkoviště a vzdálenost od Českých Budějovic je přibližně 13 km, takže se můžete vydat např. pěšky nebo na kole po cyklostezce podél vody. Pokud si budete chtít výlet ještě víc oživit, využíte Stezky Vltavy a jeďte z Budějc na Hlubokou lodí a z přístavu vás sveze vláček.

Jedním z důvodů, proč do zoo jet, je její různorodost. Není to jen zoo, kde se díváte na zvířata, ale stále se tam něco děje. Proto doporučujeme kouknout na jejich kalendář akcí a vybrat si aktivitu, která by vás zajímala. V zimě je vánočně nasvícená zoo plná světýlek a efektů, můžete putovat v průvodu andělů za samotným Mikulášem, využít večerní nebo komentované prohlídky, dětská představení, herní odpoledne, dětské dny, příměstské tábory, atd.

Posledním z mnoha dalších důvodů je to, že se zoo nachází nejen nedaleko města České Budějovice, ale tento výlet můžete spojit i s návštěvou města Hluboká nad Vltavou. V pár kilometrů vzdáleném městě, kam se dostanete po hrázi Munického rybníka, najdete světoznámý zámek Hluboká, místní pivovar, sportovně-relaxační areál s dětským světem, minigolfem a lanovým parkem nebo přístav.

Pro dobrodružsví chtivé návštěvníky doporučujeme navštívit tipy turistické oblasti Budějovicko (Českobudějovicko-Hlubocko), které vás zavedou do okolních míst.

Doporučte tuto restauraci přátelům

< Zpět na výpis